INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

ban nova rubrika postrehy odjinud 
11 kruh obj 
Květnové jednání Zastupitelstva MČ Praha 15 mělo jeden nepříliš nápadný začátek.
Ze strany předkladatele, radního pro dopravu p.Ducka, došlo ke stažení původně plánovaného bodu jednání, který měl řešit priority plánovaných komunikací v jihovýchodní části Prahy. 

Už podruhé!! 

Na březnovém jednání téhož zastupitelstva byl materiál ve stejné podobě a stejným radním z programu vyřazen také. Neuvěřitelně i ze stejného důvodu.

Co bylo a je jablkem sváru, je neprosazování 5.etapy „Hostivařské spojky“. O tom najdete celý článek ZDE.

Dále bylo konstatováno, že na účtech MČ Praha 15 je aktuálně nerozdělených ca. 5mil. Kč z hazardu pro sportovní a účely, to znamená i pro spolky. Těm doporučujeme sledovat, jaké granty budou vyhlášeny.

Podruhé také byla projednávána petice spoluvlastníků bytových domů, kteří vedle sebe další bytové domy nechtějí. Tyto sousedské spory monitorujeme a po červnovém jednání zastupitelstva se jim budeme věnovat souhrnně.

Na letošní prázdniny je plánována výměna fasádních panelů na ZŠ Hornoměcholupská, stavebně i časově velmi komplikovaná investice.

Koaliční zastupitelé souhlasili s výkupem soukromého pozemku o celkové výměře 2.366m2 s převážným využitím jako zeleň městská a krajinná v nezastavitelném území na travnatých plochách Veronského náměstí a chodníkem hl. m. Prahy v délce ca. 75m. Malá část výměry pozemku (ca. 33m2) je ve funkčním využití smíšeném. Výkup zeleně byl realizován za 500,-Kč/m2. To je jistě dobrá zpráva pro vlastníky zeleně v Praze 15. 

Součástí jednání zastupitelstva byl i češtinářský koutek. Probíhá vyjasňování pojmů jako developer nebo zelený průchod. Nechybělo ani právní okénko co je veřejný zájem. Chcete-li vědět víc, ZDE najdete stenozáznam z jeho průběhu.

Dovoz pizzy nebyl tentokrát nutný, končilo se už v 9hod. večer. Další jednání zastupitelstva bude 15.června, zřejmě znovu od 17hod. v sále hasičské zbrojnice v Horních Měcholupech, ul. Holoubkovská.

 

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo

ban kalendar

DNES JE pondělí 18.3.2019

Svátek má Eduard, zítra Josef

Nejbližší místní události

ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark