INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log
papiry

Jak jsou vlastně stavby v Praze povolovány? Složitě.

Podobně jako v celé republice, která se ve světovém srovnání znovu propadla, tentokrát už na 157. místo ze 190 sledovaných zemí co do složitosti ke stavbě povolení získat (aktuální analýza Světové banky - Doing Business - str.166). Papuánci na tom byli s námi dříve nastejno. Zřejmě ale přestali jíst své úředníky a jsou již na tom aktuálně o třicet míst lépe.

Máme složitou legislativu povolovacích procesů a dvě dekády se to politické reprezentace snaží změnit. Učiněné změny nás v žebříčku ale zatím jen posouvají k těm nejhorším. Nový stavební zákon se připravuje. Do té doby ale ještě uplyne mnoho vody.
Někteří v tomto bahně legislativy povolování staveb chodit umějí. Z účastí na stavebních řízeních si dokonce udělali prosperující "podnikání". 
A když využijete složitosti stavebního řízení a obecnou nespokojenost občanů s výstavbou v sousedství a vymyslíte na nich politickou kampaň, můžete ve volbách udělat i dobrý výsledek.
vod foto Včera se uskutečnilo více jak čtyřhodinové mimořádné jednání Zastupitelstva městské části Praha 15 vyvolané opozicí (Zelení, Piráti, Lidovci a nezávislí kandidáti vystupující pod názvem 15 náš domov). 
Předmětem jednání byl záměr prodeje dlouho nefunkčního a z vodárenské sítě vyřazeného vodojemu v ulici V Chotejně, o který před více než rokem projevil zájem majitel sousedního pozemku. Viditelně opozicí dobře připravený scénář snažící se upozornit na údajně nestandartní kroky nové koalice se v průběhu jednání měnil na diskusi o tom, kdo z dnešní opozice, dříve jako člen vládnoucí koalice, o záměru vodojem prodat věděl.
A z předložených dokumentů v jejich časové ose vyplynulo, že minulé vedení se o prodeji vodojemu nejen bavilo, ale k realizaci prodeje činilo i postupné kroky. 
.... číst dále

volby18 p15

Na oficiálních stánkách sdružení politických stran Zelení, Česká pirátská strana, KDU-ČSL a nezávislých kandidátů, vystupujících pod názvem Patnáctka náš domov, se objevila prohlášení tohoto sdružení, která znovu napadají Občanskou demokratickou stranu.

Stejně tak se u těchto prohlášení objevují komentáře některých stávajících zastupitelů ZMČ Praha 15 z tohoto politického slepence, které napadají jednotlivé zastupitele ODS.
Zastupitelský klub Občanské demokratické strany v ZMČ Prahy 15 se vůči lživým částem prohlášení ohradil v reakci, která je dostupná ZDE
Ale nejenom o tom je tento článek.
+ komentář po mimořádném zasedání zastupitelstva svolaného opozicí, které se konalo v pondělí 26.11.2018 - komentář ZDE

11 kruh obj Piráti a Zelení „vyluxovali“ hlasy levice a v současné politice poslali ČSSD a KSČM na nějaký čas „k ledu“. 
A také tím, že téměř neuspělo ani SPD, se paradoxně v Praze otevřelo široké jednací kolbiště.
Téměř všude mohou jednat všichni se všemi. A výsledky podle toho vypadají.
Praha je postupně protkaná spojeními různorodých koalic.


A V TÉTO RUBRICE NAJDETE TÉŽ NÍŽE TRVALE SLEDOVANÁ TÉMATA
ban tst hosivarsky lesopark ban tst zrusene projekty ban tst hostivarska spojka

reklama kacaba