INFORMAČNÍ WEB A OBČASNÍK pro Prahu 15 a okolí 
Hostivař | Horní a Dolní Měcholupy | Dubeč | Štěrboholy | Petrovice
ban pmenu
ban np
ban auto x
beran
kvetinym
papavera
buldoci neratovice
holeone
nakacabe

TOPlist

HOSTÉ PŘISPÍVAJÍCÍ SVÝMI ČLÁNKY

 

ods  TOP 091 
svob SSCR log
an pol
Řadová španělská policistka zastřelila,
při posledních útocích organizované teroristické jednotky Islámského státu v Barceloně a Cambrils (městečko u Barcelony, velké jak Praha 15),
čtyři její členy.
Stalo se tak zřejmě v souladu se zákonem, při výkonu její služby. I přesto se jí jistě život otočí naruby. Z péče psychologů se dříve či později dostane zpět do života.
Je asi přirozené, že by se snad každý, kdo by prošel takovou událostí, ohlížel přes rameno a bál se i o svoji rodinu. Možná do konce svých dnů. Mimo sbor speciálních jednotek se ale objevil někdo, kdo nebyl z jejich řad. 
Nepochybuji, že jí Španělé budou chránit, jak jen budou moci.

Věřím, že i u nás by se policisté i soudy postaraly, aby bezpečí i širší rodiny českého policisty i jeho samého, bylo zajištěno. Pokud by česká policistka zastřelila čtyři teroristy u nás, ze zákona č.137/2001 o ochraně svědků trestných činů ale výslovně nevyplývá, že by mohla být do takového programu zařazena.

Evropská legislativa, na poli ochrany svědků, umožňuje i jejich umístění v jiné zemi. Právě pro případy, kdy nejen městečko, ale i stát, mohou být moc malé pro účinnou změnu identity chráněného a jeho rodiny. 

Přesto, jasná legislativní ochrana i pro členy bezpečnostních sborů by byla zřetelně vyslanou zprávou, že stát je připraven "své lidi" proti potenciální odvetě teroristů chránitZejména v případech, kdy jsou otevřené hranice a existuje nedefinovatelně velká skupina, toužící po veřejné a hlasité pomstě.

Také silná ochrana anonymity občanů, kteří se tváří v tvář terorismu postavili, a ještě postaví, (z nich zřejmě nejčastěji právě těch z bezpečnostních sborů), by měla být i naším občanským zájmem. 

Držím Španělům palce.

Michal Frauenterka
článek převzatý z www.radni.cz

 

 

 

 

 

reklama kacaba

ban pizza bezlepkova
worldslogo

ban kalendar

DNES JE pondělí 18.3.2019

Svátek má Eduard, zítra Josef

Nejbližší místní události

ban cenik inzerce
ban nazory z Cech odjinud
ban tst hosivarsky lesopark